Pria projektid 2023

Naksitrallide õpetajate meenutus Põllumajanudmuuseumist

15. mail 2023 aastal sõitsid koolieelikud Tartusse PÕLLUMAJANDUSMUUSEUMISSE. Bussis jäi vabu kohti  ka meie rühma noorematele lastele.
 Lapsed valmistasid  koos juhendajaga leivakakukesi, nägime suurt  kividest leivaahju, vilja kasvatamisest  vaatasime  filmi ja  käsikivil jahvatasime teradest jahu. Ei olnud kellelegi meist see töö kerge.
 Muuseumi külastuse lõpul sõime enda tehtud kakukesi  ja määrisime peale enda tehtud rõõsakoorevõid. Maitses. Kõige toredam oligi sel päeval see, et kõiki  töid saime proovida ise teha.  Lastele meeldib alati ise uurida ja  järgi proovida, kuidas asjad töötavad.
Lastel oli võimalik muuseumis näha, kuidas inimesed pidid elama ja töötama 100 aastat tagasi. Õues  oli võimalik tutvuda ka tänapäevaste põllutöömasinatega, mõned lapsed olid tuttavad veneaegsete traktorite ja kombainidega.
Aitäh, et meil on projektikirjutajaid, täname neid ja KIKi, kes neid käike rahastab.
Naksitrallide naiskond Heli, Anneli, Mari ja Helja

Suure Tõrupesa õpetajate mõtted õppekäigust Põllumajandusmuuseumisse

15. mai avanes meil külastada Eesti Põllumajandusmuuseumi. Väljasõit toimus kolme maja koolieelikutega Ülenurmele. Seal jagati meid kahte gruppi. Üks grupp sai ülevaate „Viljast leivani“ ja teine grupp „Põllult potti“. Tõrude ja Lepatriinude grupp tutvus „Põllult potti“ programmiga.
Lastel oli võimalus tutvuda koduloomade ja lindudega. Seejärel oli võimalus rännata ajas tagasi ning näha mida on Eesti rahvas söönud läbi aastate. Tutvusime köögiviljadega. Lapsed pidid arvama, millist osa köögiviljast kasutatakse toiduks, kas leht, vars, juur, seemned. Lapsed teadsid palju ja said ka uusi teadmisi juurde.
Edasi suundusime teise majja, kus näidati erinevaid seemneid ja laps pidi ära arvama, mis seeme mis taimele kuulub. Seemneid tunti hästi ja iga laps sai ise seemne mulda panna. Kinnistamiseks vaatasime õppevideost seemnest taimeni.
Kolmandas majas oli võimalus lastel erinevaid köögivilju tükeldada ja maitsta. Porgandist meisterdati kauneid roose, mis maitsesid kordades paremini, kui tavaline porgand.
Lastele kogu programm väga meeldis ja me kogusime palju uusi teadmisi, tarkusi ja oskusi.
Suure Tõrupesa naiskond Aili ja Triin

Avaldatud 10.05.2022. Viimati muudetud 05.07.2023.